Αναζήτηση
Κλείστε αυτό το πλαίσιο αναζήτησης.

3 šikovné spôsoby ako dostať do detí čo najviac vitamínov

Chladné počasie nahráva najrôznejším chorobám. Počasie okolo nuly, sychravo, hmla, interiéry a detské centrá preplnené, často kašľajúcimi ľuďmi. Snažíte sa aj vy prežiť toto obdobie pri plnom zdraví? Ani vy už neviete ako prinútiť vaše deti, aby si odhryzli z mrkvy, alebo si dali aspoň vodu s citrónom? Práve pre vás prinášame zaujímavé tipy na to, ako čo najlepšie zabezpečiť dostatočný príjem vitamínov pre svoje deti a pritom im ovocie a zeleninu nesprotiviť.

Dostatok živín zo stravy

V ideálnom prípade by vaše deti mali dostávať dostatok živín a vitamín zo stravy bohatej na ovocie a zeleninu. Áno, to vieme všetci. Ale čo keď to nejde? Čo keď sa dieťaťu postavia chlpy len pri pohľade na kaleráb, alebo sa začne škrabať len pri pomyslení na mandarinku? Základom je preklenúť priepasť medzi nudnou a často nie veľmi sladkou chuťou ovocia a zeleniny a tým, čo deťom chutí najviac. Vezmite to do svojich rúk a užite si spolu zábavu pri príprave takýchto pokrmov.

1. Zamaskujte to

Pri príprave zdravých jedál pre deti skúste použiť to, čo poznajú, alebo majú radi. Ak majú radi kaše, zmiešajte ich obľúbenú ovocnú detskú výživu s menej obľúbenou rozmixovanou zeleninou. Takto vie vaše dieťa zjesť aj trochu mrkvy, petržlenu, či cvikly. Jednoducho môžete zeleninu schovať aj s raw kakaovým práškom, s ktorým sa výborne hodí avokádo, či cvikla. A ak k tomu pridáte banán, či trochu medu, určite u svojho dieťať uspejete.

2. Pripravte si farebné smoothies

Deti majú radi farebnosť. Môže to fungovať aj pri jedle. Skúste im pripraviť farebné smoothie napríklad pridaním čučoriedok, ktoré skryjú chuť kelu, či špenátu. Použiť môžete aj ovocný prášok, či ovocné vločky, ktoré vám smoothie krásne zafarbia.

3. Vyrobte si zdravé domáce sladkosti

A ktoré sú to? Vyskúšajte bio gumené cukríkyktoré jednoducho pripravíte z ovocnej šťavy a želatínového prášku, alebo skombinujte rozmixované ovocie a trochou jogurtu a zamrazte. Domáci nanuk predsa poteší celoročne!

Ak máte radi pečenie, môžete zeleninu pekne zamaskovať aj do sladkého koláča. Vyskúšali ste už mrkvový, cviklový či cuketový? Vaše deti sa budú len tak oblizovať.

S vitamínovými doplnkami opatrne

Súčasný trh s vitamínovými doplnkami, špeciálne pre deti, je skutočne plný. Nájdete na ňom nespočetné množstvo rôznych tabletiek, želatínových vitamínov, sirupov. Pred začatím používania sa však radšej poraďte s odborníkov. Je veľa vitamínov, ktoré sa pri nadmernom používaní môžu hromadiť v tele a stať sa toxickými. Platí to najmä o vitamínoch rozpustných v tukoch ako A, D a E. Zdravé dieťa, ktoré nemá vážnejšie zdravotné problémy, takéto suplementy často vôbec nepotrebuje.

Zdroj: Zaki AHMED z Pixabay

Περισσότερα ενδιαφέροντα άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *