Iskanje
Zaprite to iskalno polje.

Plynové kúrenie z nádoby - koliko stane?

Vykurovanie domácnosti plynom je jedným z najobľúbenejších spôsobov ako získať primerané množstvo tepla. Mnohí ľudia siahajú po plynových kotloch napájaných na distribučnú sieť. V takom prípade musia byť splnené isté technické požiadavky. Čo v prípade, ak nemáte prístup k distribučnej sieti? Zistite sami, že zásobník so skvapalneným plynom je rovnako dobré a úsporné riešenie.

Vykurovanie tekutým plynom v praxi

Ak sa rozhodnete pre vykurovanie z plynovej bomby, budete si musieť zriadiť systém s nádržou. Jeho návrh musí zohľadňovať umiestnenie nádrže na plyn a usporiadanie celej prípojky. Ide o skutočne bezpečné riešenie, pod podmienkou, že budete dodržiavať pravidlá súvisiace s využívaním tekutého plynu.

Zásobník na skvapalnený plyn môže byť zdrojom celého radu výhod. Nádoba si nevyžaduje veľa miesta a je pomerne jednoduchá na prepravu (aj v zvislej polohe!). Tekutý plyn je tiež dostupný na trhu v dostatočnom množstve, preto plynové kúrenie na bombu je istým zdrojom nepretržitej dodávky tepla.

Zásobník na skvapalnený plyn – koľko stojí také kúrenie?

Náklady sú určite jednou z najdôležitejších otázok, ktoré si kladiete počas voľby spôsobu kúrenia. V prvých mesiacoch roka 2023 cena tekutého plynu sa pohybuje medzi 2,30 až 2,70 PLN za liter. Aj keď v porovnaní s predchádzajúcim rokom pozorujeme nárast sadzieb v priemere o 0,50 PLN, vykurovanie tekutým plynom aj tak je stále jednou z najvýhodnejších investícií v porovnaní napr. s elektrickým vykurovaním.

Je síce pravda, že na začiatku budete musieť dosť veľa zaplatiť za nádobu, no tieto náklady možno veľmi rýchlo získať späť vďaka nižším nákladom na vykurovanie. Toto riešenie bude nielen ekonomické, ale aj ekologické – tekutý plyn je palivo, ktoré sa považuje za šetrnejšie k životnému prostrediu než tuhé palivá. Spaľovanie tekutého plynu prebieha bez emisií a nevedie k zvýšeniu koncentrácie peľových častíc v ovzduší. Vďaka tomu máte reálny vplyv na kvalitu nielen vlastného života, ale aj života ostatných okolo vás.

Več zanimivih člankov

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja