Trendy v interiérovém designu 2023/2024

Trendy v interiérovém designu 2023/2024

Interiérový design je oblast, která se neustále mění a vyvíjí. Platí v něm však stejné pravidlo jako v módě - některé trendy se drží na výslunní více sezón a jiné se po letech vracajú. Posledné roky priniesli do sveta dizajnu mnoho nových a inovativních trendov, které transformujú spôsob, akým vnímame a vytvárame vnútorný priestor. Víziou v interiérovom dizajne pre nasledujúce obdobie bude hlavne udržateľnosť, prírodné materiály a funkčnosť vo všetkých aspektoch zariadenia miestností.

Hlavní trendy v interiérovém designu 2023/2024

Medzi hlavné trendy, ktoré nesmú chýbať ani u vás doma, sa v nasledujúcom roku budú radiť u roky preferovaný škandinávsky štýl a vidiecke prvky. Ak chcete svoj domov zrenovovať v modernom duchu, nakúpte si do miestností drevený nábytok v jednoduchom dizajne z www.nabytok-bogart.sk. Ako osvieženie a protiklad k jednoduchému dizajnu budú jemné krivky zakomponované do doplnkov a malých kúskov nábytku. Stačí pekná soška na poličke alebo lampa s ostrými hranami a vytvoříte symbiózu k nábytku s oblými hranami.

Dalším trendem bude snaha o otevření prostoru. Tento trend dosáhnete tak, že předěláte prostor sklenými kněžími. Nábytok nebudete stavať na zem, ale vešať na steny. Absolútnou nevyhnutnosťou v trendy domácnostiach budú postele, sedacie súpravy či kreslá na nožičkách. Trendy bude tiež udržateľnosť, ktorú dosiahnete tak, že vynecháte pri zariaďovaní plast a nahradíte ho drevom, sklom, kameňom a kovom.

Absolútne musí mít pre farebné kompozície 2023/2024

Jak to bude s barvami doplňkov a stien v další sezóně? Od bielej farby sa postupne prechádza k sviežejším tónom a niekedy aj nečakaným kombináciám. Tie dosiahnete pastelovými až cukríkovými barvami ako je ružová a fialová. Podle dizajnérov je povolených aj viac farieb v jednej miestnosti, takže sa neobávajte kombinácií a hravosti. Tyto kombinace můžete vyskúšať vo forme pruhov na doplnkoch. No, pruhy se vracajú a bude to velký návrat. Nachádzať sa budú na vankúšoch, dekách, prehozoch, behúňoch a tiež na stenách.

Trendy v interiérovom dizajne, ktorým sa nedá odolať

V tomto roce se prosazovali v interiérovom dizajne rustikálne variácie a škandinávske prvky. Nebude tomu jinak ani v novém roce. Uvedené trendy sú skrátka in a nedá sa im odolať. Ak chcete do vašeho bývania vnies tieto dva štýly, rýchlo utekajte kúpiť drevený nábytok, doplnky v teplých farbách a dekorácie s povrchom z keramickej glazúry. K zariadeniu doplňte izbové rastliny a dosiahnete požadovaný efekt. Rozmenené na drobné sa riaďte nasledujúcimi tipmi.

Ako na moderný škandinávsky a vidiecky štýl

Vytvoření škandinávského stylu není složité. Riaďte se těmito pravidly: používajte hnedé, sivé a krémové barvy. Vyberte si elegantní nábytok s minimalistickým designem. Voľte funkčné kúsky nábytku, ktoré miestnosť zbytočne nepreplnia. Z textílií dokúpte prehozy a koberce z bavlny nebo ľanu. Drevo zakomponujte do miestností aj ako dekoráciu - na steny alebo na podlahu. Nevynechajte svietidlá s tienidlami.

Pre vytvorenie vidieckeho štýlu si pamätajte, že ide o dizajn, ktorý prejavuje jednoduchosť, zakladá sa na prírodných materiáloch a tradičnej estetike vidieckeho života. Farby v interiéroch vidieckeho štýlu sú často teplé a prírodné ako sú odtiene hnedej, béžovej a kávovej. Preferujte robustnejší, drevený nábytok. Na steny nalepte peněženky s přírodním vzorem. Atmosféru doplnia kovové svítidla a lesk s drevenými detaily. Na čo nikdy v prípade vidieckeho štýlu nezabudnite, sú vázy s kvetmi a fotografie v drevených rámoch.

Sponzorovaný článek.

Další zajímavé články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *