Etsi
Sulje tämä hakukenttä.

Interiérovom dizajne 2023/2024 -markkinoiden suuntaukset 2023/2024

Interiérovom dizajne 2023/2024 -markkinoiden suuntaukset 2023/2024

Interiérový dizajn je oblasť, ktorá sa neustále mení a vyvíja. Platí v ňom však rovnaké pravidlo ako v móde - niektoré trendy sa držia na výslní viac sezón a iné sa po rokoch vracajú. Posledné roky priniesli do sveta dizajnu mnoho nových a inovatívnych trendov, ktoré transformujú spôsob, akým vnímame a vytvárame vnútorný priestor. Víziou v interiérovom dizajne pre nasledujúce obdobie bude hlavne udržateľnosť, prírodné materiály a funkčnosť vo všetkých aspektoch zariadenia miestností.

Hlavné trendy v interiérovom dizajne 2023/2024

Medzi hlavné trendy, ktoré nesmú chýbať ani u vás doma, sa v nasledujúcom roku budú radiť u roky preferovaný škandinávsky štýl a vidiecke prvky. Ak chcete svoj domov zrenovovať v modernom duchu, nakúpte si do miestností drevený nábytok v jednoduchom dizajne z www.nabytok-bogart.sk. Ako osvieženie a protiklad k jednoduchému dizajnu budú jemné krivky zakomponované do doplnkov a malých kúskov nábytku. Stačí pekná soška na poličke alebo lampa s ostrými hranami a vytvoríte symbiózu k nábytku s oblými hranami.

Ďalším trendom bude snaha o otvorenie priestoru. Tento trend dosiahnete tak, že predelíte priestor sklenými priečkami. Nábytok nebudete stavať na zem, ale vešať na steny. Absolútnou nevyhnutnosťou v trendy domácnostiach budú postele, sedacie súpravy či kreslá na nožičkách. Trendy bude tiež udržateľnosť, ktorú dosiahnete tak, že vynecháte pri zariaďovaní plast a nahradíte ho drevom, sklom, kameňom a kovom.

Absolútne must have pre farebné kompozície 2023/2024

Ako to bude s farby doplnkov a stien v ďalšej sezóne? Od bielej farby sa postupne prechádza k sviežejším tónom a niekedy aj nečakaným kombináciám. Tie dosiahnete pastelovými až cukríkovými farbami ako je ružová a fialová. Podľa dizajnérov je povolených aj viac farieb v jednej miestnosti, takže sa neobávajte kombinácií a hravosti. Tieto kombinácie môžete vyskúšať vo forme pruhov na doplnkoch. No, pruhy sa vracajú a bude to veľký návrat. Nachádzať sa budú na vankúšoch, dekách, prehozoch, behúňoch a tiež na stenách.

Trendy v interiérovom dizajne, ktorým sa nedá odolať

V tomto roku sa presadzovali v interiérovom dizajne rustikálne variácie a škandinávske prvky. Nebude tomu inak ani v novom roku. Uvedené trendy sú skrátka in a nedá sa im odolať. Ak chcete do vášho bývania vnieść tieto dva štýly, rýchlo utekajte kúpiť drevený nábytok, doplnky v teplých farbách a dekorácie s povrchom z keramickej glazúry. K zariadeniu doplňte izbové rastliny a dosiahnete požadovaný efekt. Rozmenené na drobné sa riaďte nasledujúcimi tipmi.

Ako na moderný škandinávsky a vidiecky štýl

Vytvorenie škandinávskeho štýlu nie je zložité. Riaďte sa týmito pravidlami: používajte hnedé, sivé a krémové farby. Vyberte elegant nábytok s minimalistickým dizajnom. Voľte funkčné kúsky nábytku, ktoré miestnosť zbytočne nepreplnia. Z textílií dokúpte prehozy a koberce z bavlny alebo ľanu. Drevo zakomponujte do miestností aj ako dekoráciu - na steny alebo na podlahu. Nevynechajte svietidlá s tienidlami.

Pre vytvorenie vidieckeho štýlu si pamätajte, že ide o dizajn, ktorý prejavuje jednoduchosť, zakladá sa na prírodných materiáloch a tradičnej estetike vidieckeho života. Farby v interiéroch vidieckeho štýlu sú často teplé a prírodné ako sú odtiene hnedej, béžovej a kávovej. Preferujte robustnejší, drevený nábytok. Na steny nalepte wallety s prírodným vzorom. Atmosféru doplnia kovové svietidlá a lustre s drevenými detailmi. Na čo nikdy v prípade vidieckeho štýlu nezabudnite, sú vázy s kvetmi a fotografie v drevených rámoch.

Sponzorovaný článek.

Lisää mielenkiintoisia artikkeleita

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *