Pesquisa
Fechar esta caixa de pesquisa.

Liliju Audzēšana Jūsu Dārzā: Ceļvedis Skaistumam

Liliju Audzēšana Jūsu Dārzā
Lilijas ar saviem satriecošiem ziediem un valdzinošo aromātu ir daudzu dārzkopju mīļākie augi. To elegantais izskats piešķir jebkurai puķu dobei izsmalcinātību. Taču ārpus sava skaistuma lilijas ir pārsteidzoši viegli audzējamas, neprasot īpaši sarežģītu kopšanu. Iedziļināsimies galvenajos aspektos, kas jāņem vērā, lai šos burvīgos ziedus audzētu jūsu dārzā.Stādīšanas spēks:

  • Laiks ir Būtisks: Ideālais stādīšanas laiks ir atkarīgs no jūsu klimata. Reģionos ar maigām ziemām priekšroka tiek dota rudenim. Stāds jāiestāda vismaz četras nedēļas pirms pirmā sala. Aukstākiem reģioniem ar bargām ziemām pilnīgi pieņemama ir pavasara stādīšana.
  • Vieta, vieta, vieta: Lilijām patīk saulainas vietas, kas ideāli ir vismaz sešas stundas dienā tiešā saules gaismā. Tomēr dažas šķirnes panes arī daļēju ēnu. Galvenais ir nodrošināt labi drenētu augsni, jo lilijām nepatīk pārāk mitra vide. Ja jūsu augsnes drenāža ir slikta, lielisks risinājums ir paaugstinātas dobes.
  • Stādīšanas padomi: Izrociet bedri divas līdz trīs reizes dziļāku par sīpola augstumu. Stādiet sīpolu ar smailajiem galu uz augšu un apberiet to ar zemi, atstājot apmēram 2-3 collu attālumu starp sīpola augšdaļu un augsnes virsmu. Stādīšana trijos vai vairāk sīpolos puduros rada pilnīgāku un iespaidīgāku efektu.

Uzplaukšanas pamati:

  • Augsnes nozīme: Lilijām priekšroku dod auglīgai, labi drenētai augsnei. Stādīšanas bedres uzlabošana ar kompostu vai labi sadalījušos mēsliem var ievērojami uzlabot drenāžu un nodrošināt svarīgas barības vielas.
  • Laistīšanas gudrība: Laistiet lilijas regulāri, īpaši sausos periodos. Mēģiniet visu laiku uzturēt augsni mitru, bet ne pārāk slapju.
  • Mēslošanas bauda: Kaut arī tas nav stingri nepieciešams, barojot lilijas ar līdzsvarotu mēslojumu augšanas sezonā, var veicināt sulīgus ziedus. Labvēlīga ir viegla mēslošana ik pēc divām nedēļām no brīža, kad parādās jauni dzinumi, līdz sākas ziedēšana.

Pēc ziedēšanas:

  • Noziedēju noņemšanas prieks: Kad ziedi sāk vītēt, noņemiet tos, nogriežot stublāju tieši zem novītušās ziedkopas. Šī prakse, ko sauc par noziedēšanu, veicina turpmāku ziedēšanu un novērš, lai augs tērētu enerģiju sēklu veidošanai.
  • Ziemas raizes: Aukstākā klimatā var būt nepieciešama liliju sīpolu aizsardzība no smagiem ziemas apstākļiem. Pēc tam, kad zeme sasalst, viegls mulčas slānis var nodrošināt pienācīgu izolāciju.

Lilijas savā līgā:

Lilijām ir pieejams plašs klāsts krāsu, izmēru un ziedēšanas laiku, tāpēc tās piedāvā bezgalīgas iespējas jūsu dārza dizainam. No klasiskām Āzijas lilijām ar trompetveida ziediem līdz eksotiskajām Austrumu lilijām ar reibinošo aromātu, katrai gaumei ir piemērota lilija.

Viesu raksts.

Artigos mais interessantes

Deixe uma resposta

O seu endereço de email não será publicado. Campos obrigatórios marcados com *