Iskanje
Zaprite to iskalno polje.

Trendi v notranjem dizajnu 2023/2024

Trendi v notranjem dizajnu 2023/2024

Interiérový dizajn je oblasť, ki sa neustále mení a vyvíja. Platí v ňom však rovnaké pravidlo ako v móde - niektoré trendy sa držia na výslní viac sezón a iné sa po rokoch vracajú. Posledné roky priniesli do sveta dizajnu veliko novih in inovativnih trendov, ki transformirajo načine, akým vnímame a vytvárame vnútorný priestor. Víziou v interiérovom dizajne pre naslednje obdobje bo hlavne udržateľnosť, prírodné materiali a funkčnosť vo všetkých aspektoch zariadenia miestností.

Hlavné trendy v notranjem dizajnu 2023/2024

Medzi hlavné trendy, ktoré nesmú chýbať niti u vás doma, sa v nasledujúcom letu budú radiť u roky preferovaný škandinávsky styl a vidiecke prvky. Ak želite svoj domov zrenovovať v modernom duchu, nakúpte si do mestností drevený nábytok v jednoduchom dizajne z www.nabytok-bogart.sk. Ako osvieženie a protiklad k jednoduchému dizajnu budú jemné krivky zakomponované do doplnkov a malých kúskov nábytku. Stačí pekná soška na poličke alebo lampa s ostrými hranami a ustvaríte symbiózu k nábytku s oblými hranami.

Ďalším trendom bo snaha o odprtju prostora. Ta trend dosežete tako, da predelite prostor s steklenimi duhovniki. Nábytok nebudete stavať na zem, ale vešať na steny. Absolútnou nevyhnutnosťou v trendy domácnostiach budú postele, sedacie súpravy či kreslá na nožičkách. Trendy bo tiež udržateľnosť, ktorú dosežete tak, że vynecháte pri zariaďovaní plast a nadomestiíte ho drevom, sklom, kameňom a kovom.

Absolútne must have pre farebné kompozície 2023/2024

Ako to bo s farby doplnkov a stien v ďalšej sezóne? Od bielej farby sa postupne prehaja k sviežejším tónom a niekedy aj nečakanym kombináciám. Tie dosežnete pastelnimi do cukríkovimi farbami ako je ružová a fialová. Podle dizajnérov je povolených aj viac farieb v jednej miestnosti, takže sa neobávajte kombinácií a hravosti. Tieto kombinácie môžete vyskúšať vo forme pruhov na doplnkoch. No, pruhy sa vracajú a bo to velik návrat. Nachádzať sa budú na vankúšoch, dekách, prehozoch, behúňoch a tiež na stenách.

Trendy v interiérovom dizajne, ktorým sa nedá odolať

V tem letu so se uveljavljali v notranjosti dizajne rustikálne variácie a škandinávske prvky. Nebude temu drugače niti v novem letu. Uvedené trendy sú skrátka in a nedá sa im odolať. Ak chcete do vašega bývania vnieść tieto dva styly, hitro utekajte kupiti drevený nábytok, doplnky v teplých farbách a dekorácie s povrhom z keramickej glazúry. K zariadeniu doplňte izbovne rastline in dosežete zahtevan učinek. Rozmenené na drobné sa riaďte nasledujúcimi tipmi.

Ako na moderný škandinávsky a vidiecky styl

Ustvarjanje škandinavskega sloga ni zložljivo. Riaďte se temi pravili: používajte hnedé, sive in krémové barve. Izberite eleganten nábytok z minimalističnim dizajnom. Voľte funkčné kúsky nábytku, ktoré miestnosť zbytočne nepreplnia. Z textílií dokúpte prehozy a koberce z bavlny alebo ľanu. Drevo zakomponujte do miestností aj ako dekoráciu - na steny alebo na podlahu. Nevynechajte svietidlá s tienidlami.

Pre oblikovanje vidieckeho stylu si pamätajte, da ide o dizajn, ki prejavuje preprostost, zakladá sa na prírodných materiáloch a tradicionalnej estetike vidieckeho života. Farby v interiéroch vidieckeho stylu sú pogosto teplé a prírodné ako sú odtiene takojej, béžovej a kávovej. Preferujte robustnejši, drevený nábytok. Na steny nalepte wallety s prírodným vzorom. Atmosféru doplnia kovové svietidlá a lustre s drevenými detailmi. Na čo nikoli v primeru vidieckeho stylu nezabudnite, sú vázy s kvetmi a fotografie v drevených rámoch.

Sponzorirani članek.

Več zanimivih člankov

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja